Brak paliwa początkiem problemów dla kierowcy Forda w Mogilanach

Brak paliwa początkiem problemów dla kierowcy Forda w Mogilanach

Policja - zdjęcie poglądowe / Fot. facebook.com/Malopolska.Policja

Policjanci ze Świątnik Górnych podczas interwencji dotyczącej blokady przejazdu przez forda, w którym brakło paliwa, ujawnili w jego wnętrzu narkotyki. 29-latek usłyszał zarzuty, za które grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności.

W czwarek, 9 maja br. w godzinach porannych dyżurny KP w Świątnikach Górnych otrzymał zgłoszenie o utrudnieniach w ruchu drogowym spowodowanych pozostawieniem pojazdu w miejscu blokującym przejazd na drogę krajową w Mogilanach. Na miejscu mundurowi zastali dwóch mężczyzn: 51-latka oraz jego 29-letniego syna, który kierował pojazdem. W rozmowie z nimi ustalili, że przyczyną zgłaszanych utrudnień była awaria pojazdu, którym się poruszali, gdyż zabrakło w nim paliwa, a ze względu na strome nachylenie terenu nie mogli w inny sposób go ustawić.

Policjanci znaleźli narkotyki w pojeździe…

W trakcie dalszych czynności mundurowi sprawdzili mężczyzn w policyjnych bazach danych. Okazało się, że młodszy z nich był notowany za przestępstwa narkotykowe. Policjanci, mając podejrzenie, że wciąż może zajmować się nielegalnym biznesem, przeprowadzili kontrolę osobistą mężczyzn oraz przewożonego bagażu. Intuicja ich nie zawiodła – w schowku forda znaleźli siatkę z zawartością marihuany oraz amfetaminy. 29-latek przyznał, że znalezione narkotyki należą do niego.

Znalezione narkotyki / Fot. Malopolska Policja

Znalezione narkotyki / Fot. Malopolska Policja

Pojazd został odholowany, a 29-latek zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Następnego dnia usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających, a prokurator zastosował wobec niego dozór policji oraz poręczenie majątkowe. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 10 lat więzienia.

Źródło: Małopolska Policja (Facebook)

Masz ciekawą informację, wiadomość, organizujesz wydarzenie? Napisz do nas: kontakt@bliskomnie.pl