Okradł klienta sklepu spożywczego w Świątnikach Górnych. Został zatrzymany.

Okradł klienta sklepu spożywczego w Świątnikach Górnych. Został zatrzymany.

Okradł klienta w sklepie w Świątnikach Górnych. Usłyszał zarzut. / Fot. Małopolska Policja

Policjanci ze Świątnik Górnych zatrzymali 59-latka, podejrzanego o kradzież pieniędzy w kwocie 1100 zł. Mężczyzna ukradł plik pieniędzy, który wypadł z kieszeni klientowi. Został zatrzymany i usłyszał zarzut.


Polub teraz stronę Bliskomnie.pl na Facebooku! – to najszybsze źródło informacji z gmin Mogilany, Siepraw, Świątniki Górne! Kliknij Lubię to! poniżej!

Do zdarzenia doszło w sobotę (20 lipca br.). Tego dnia pokrzywdzony robił zakupy w jednym ze sklepów spożywczych na terenie gminy Świątniki Górne. Kiedy stał w kolejce do kasy wypadł mu z kieszeni plik z pieniędzmi w kwocie 1100 zł. Brak pieniędzy zauważył dopiero kiedy chciał zapłacić za zakupy, lecz było za późno. Śladu po pieniądzach już nie było. O powyższym fakcie pokrzywdzony powiadomił policjantów z Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych.

W czasie przeglądania monitoringu sklepowego przez dzielnicowego i kasjera, okazało się, że kamera zarejestrowała jak stojący za pokrzywdzonym mężczyzna, widząc wypadającą gotówkę podniósł ją z podłogi i wyszedł ze sklepu. Dzielnicowy rozpoznał sprawcę. Był to 59-letni mieszkaniec Świątnik Górnych. Policjanci. Policjanci zatrzymali 59-latka w miejscu zamieszkania, ale był wówczas pod wyraźnym działaniem alkoholu – miał przeszło 2 promile. Podczas przeszukania znaleźli przy nim plik skradzionych pieniędzy. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Na drugi dzień, po wytrzeźwieniu, usłyszał zarzut kradzieży (art. 278 par. 1 kk), do czego się przyznał. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia.

Źródło: Małopolska Policja


Komentuj teraz:


Masz ciekawą informację, wiadomość, organizujesz wydarzenie? Napisz do nas: kontakt@bliskomnie.pl