Policjanci z KP w Świątnikach Górnych znaleźli narkotyki w kontrolowanym pojeździe

Policjanci z KP w Świątnikach Górnych znaleźli narkotyki w kontrolowanym pojeździe

Marihuana / Fot. Pixabay.com

Działania policjantów z Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych, doprowadziły do ujawnienia przeszło 95 gramów marihuany. 19-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających, za co grozi do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w zeszły piątek (26.04br.). Tego dnia uwagę mundurowych zwrócił kierujący golfem, który na widok radiowozu znacznie przyspieszył, a następnie gwałtownie skręcił. Widząc to, policjanci przy użyciu sygnałów błyskowo – dźwiękowych zatrzymali pojazd do kontroli. Kierowcą okazał się 21-letni mieszkaniec gminy Świątniki Górne, a pasażerem 19-latek z gm. Wieliczka. Podczas kontroli osobistej u pasażera policjanci znaleźli paczkę po papierosach z zawartością marihuany. Ponadto, w trakcie dalszych czynności, na jego siedzeniu mundurowi znaleźli kolejne partie marihuany, ukryte w szarej kopercie.

19-latek przyznał się, że znalezione narkotyki stanowią jego własność. Następnego dnia usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających, za co grozi do 10 lat więzienia. 27 kwietnia br. prokurator zastosował wobec niego dozór policji.

Źródło: KPP Kraków

Masz ciekawą informację, wiadomość, organizujesz wydarzenie? Napisz do nas: kontakt@bliskomnie.pl