Policjanci ze Skawiny, Świątnik Górnych i Myślenic odzyskali skradziony samochód i zatrzymali złodzieja

Policjanci ze Skawiny, Świątnik Górnych i Myślenic odzyskali skradziony samochód i zatrzymali złodzieja

Ukryty, skradziony pojazd - Fot. malopolska.policja.gov.pl

Policjanci z powiatu krakowskiego odzyskali skradzionego opla o wartości 40 tys. zł. i zatrzymali 35-latka z powiatu myślenickiego, któremu za kradzież z włamaniem do samochodu grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Do kradzieży opla doszło z 17 na 18 listopada br. na parkingu w Skawinie. Kiedy pokrzywdzony ujawnił brak pojazdu, od razu o tym fakcie powiadomił Policję. Wartość samochodu wycenił na kwotę 40 000 złotych. Sprawą zajęli się policjanci z Komisariatu Policji w Skawinie.

Poszukiwanie sprawców i skradzionego auta trwało kilka dni. W tym czasie kryminalni ze Skawiny wykonali szereg czynności, w trakcie których ustalili, że auto prawdopodobnie znajduje się na terenie jednej z posesji w powiecie myślenickim. Realizację zaplanowano na 26 listopada br. Tego dnia policjanci ze Skawiny, Świątnik Górnych, Myślenic oraz kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie wkroczyli na posesję pod ustalonym adresem. W znajdującym się tam garażu policjanci ujawnili pojazd, który po sprawdzeniu okazał się poszukiwanym oplem. Miał on już zamontowane tablice rejestracyjne od innego pojazdu.

35-latek zamieszkały na terenie tej posesji  usłyszał zarzut kradzieży pojazdu z włamaniem. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Sprawa jest rozwojowa, ustalono, że podejrzany nie działał sam więc śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.  Złodziejom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: malopolska.policja.gov.pl


Komentuj teraz:


Masz ciekawą informację, wiadomość, organizujesz wydarzenie? Napisz do nas: [email protected]