Siepraw: Sprawca napadu na sklep w rękach policji

Siepraw: Sprawca napadu na sklep w rękach policji

Zdjęcie poglądowe / Fot. Pixabay

Policjanci z Myślenic zatrzymali sprawcę rozboju. Mężczyzna wszedł do jednego ze sklepów spożywczych w Sieprawiu z nożem w ręku i zażądał od ekspedientki wydania pieniędzy, po czym uciekł i ukrywał się w lesie. Teraz grozi mu nawet do 12 lat więzienia.

4 kwietnia 2019 r. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach otrzymał zgłoszenie, że w jednym ze sklepów spożywczych doszło do rozboju. Na miejsce natychmiast, na sygnałach pojechał patrol interwencyjny. Mundurowi rozpytali wciąż jeszcze roztrzęsioną ekspedientkę o przebieg wydarzeń. Kobieta opisała, że nieznany jej mężczyzna wtargnął do sklepu i grożąc nożem, zażądał gotówki. Przerażona wołała o pomoc, jednak bezskutecznie – w pobliżu nie było nikogo. Wtedy napastnik otworzył kasę i zabrał pieniądze, po czym uciekł w kierunku Świątnik. Na szczęście ofiara napadu dokładnie zapamiętała rysopis sprawcy.

Po kilkunastu minutach od zgłoszenia okolice patrolowali policjanci prewencji, ruchu drogowego oraz kryminalni. Na miejscu pojawił się również pies tropiący z przewodnikiem. Funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo Śledczego sprawdzali również tereny leśne między Sieprawiem i Rzeszotarami. Około 17:30 właśnie pośród drzew, wypatrzyli postać kryjącą się w trawie. 36-latek (mieszkaniec powiatu krakowskiego) został zatrzymany. Tylko niespełna 2 godziny cieszył się ze zrabowanych pieniędzy. Jutro zostaną przedstawione mu zarzuty.

Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi mu od 3 do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Myślenice

Masz ciekawą informację, wiadomość, organizujesz wydarzenie? Napisz do nas: kontakt@bliskomnie.pl