Świątniki Górne: Bracia – policjanci w czasie wolnym, zatrzymali nietrzeźwego kierowcę sprawcę kolizji

Świątniki Górne: Bracia – policjanci w czasie wolnym, zatrzymali nietrzeźwego kierowcę sprawcę kolizji

Zdjęcie poglądowe / Fot. Pixabay

Policjanci z Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych i Komendy Miejskiej Policji w Krakowie w czasie wolnym od służby zatrzymali 47-letniego nietrzeźwego kierowcę, który spowodował kolizję drogową. Badanie alkomatem wykazało blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie.

We wtorek (14 stycznia br.) w godzinach wieczornych dwaj bracia, podróżując samochodem byli świadkami kolizji drogowej w miejscowości Świątniki Górne. Jadący przed nimi kierujący oplem zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do czołowego zderzenia z nadjeżdżającym z naprzeciwka fiatem.

Bracia są policjantami. Jeden pełni służbę w Komisariacie Policji w Świątnikach Górnych a drugi w Komendzie Miejskiej Policji w Krakowie.  Tego dnia byli „na wolnym” ale bez wahania podjęli interwencję. Zatrzymali pojazd i podeszli do uczestników kolizji, którzy jak się okazało nie doznali obrażeń ciała (być może ze względu na niewielką prędkość obu pojazdów). Podczas rozmowy z kierującym oplem policjanci wyczuli od niego silną woń alkoholu. Natychmiast wyciągnęli pijanego kierowcę zza kierownicy udaremniając mu dalszą jazdę i przekazali go patrolowi Policji, który niezwłocznie wezwali na miejsce. Patrol drogówki zbadał mężczyznę alkomatem, który wykazał prawie 3 promile alkoholu. 47-letniemu  mieszkańcowi  gminy Świątniki Górne za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi teraz do 2 lat pozbawienia wolności. Stracił też prawo jazdy.

Źródło: malopolska.policja.gov.pl


Komentuj teraz:


Masz ciekawą informację, wiadomość, organizujesz wydarzenie? Napisz do nas: [email protected]