Świątniki Górne: Czterech sprawców pobicia usłyszało zarzuty

Świątniki Górne: Czterech sprawców pobicia usłyszało zarzuty

Świątniki Górne: Czterech sprawców pobicia usłyszało zarzuty / Fot. malopolska.policja.gov.pl

Policjanci z Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych zatrzymali czterech mężczyzn, podejrzanych o pobicie 48-latka. Sprawcy grozili także pozbawieniem życia bratu pokrzywdzonego. Za popełnione przestępstwa grozi im do 3 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 9 grudnia br. na terenie gminy Świątniki Górne. Czterech mężczyzn miało zaatakować 48-latka, który wraz z 42-letnim bratem stał przed posesją jednego z nich. Gdy tylko dyżurny Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych otrzymał zgłoszenie o pobiciu, niezwłocznie na miejsce wysłał patrol. Policjanci zastali tam pokrzywdzonych, którzy wskazali drogę ucieczki napastników. 48-latek poinformował policjantów, że z nieznanych jemu przyczyn mężczyźni rzucili się na niego, zadając mu ciosy rękami oraz kopiąc po całym ciele. Dodatkowo grozili jego bratu pozbawieniem życia.

Z ustaleń mundurowych wynikało, że jeden z napastników znał się z 48-latkiem.  Dwóch z nich policjanci zatrzymali w trakcie pościgu pieszego. Są to dwaj bracia w wieku 23 i 26 lat, mieszkańcy powiatu myślenickiego. Kolejnego, 27-letniego  napastnika zatrzymali w trakcie penetracji pobliskiego terenu. Ostatniego z nich, 23-latka ustalili i zatrzymali kolejnego dnia.

Wszyscy czterej sprawcy usłyszeli zarzuty pobicia, dokonanego wspólnie i w porozumieniu, na 48-latku (art. 158 § 1 kk). Dodatkowo jeden z nich, 26-latek, usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych wobec brata pobitego (art. 190 § 1 kk).  Za popełnione przestępstwa grozi im do 3 lat więzienia.

Źródło: malopolska.policja.gov.pl


Komentuj teraz:


Masz ciekawą informację, wiadomość, organizujesz wydarzenie? Napisz do nas: [email protected]