Świątniki Górne: Napadł, groził śmiercią, okradł, został zatrzymany. Trafił do aresztu.

Świątniki Górne: Napadł, groził śmiercią, okradł, został zatrzymany. Trafił do aresztu.

Sprawca rozboju w Świątnikach zatrzymany / Fot: malopolska.policja.gov.pl

Podejrzanego o dokonanie rozboju na 50-latku zatrzymali policjanci z powiatu krakowskiego. Mężczyzna usłyszał zarzut i najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.


Polub teraz stronę Bliskomnie.pl na Facebooku! – to najszybsze źródło informacji z gmin Mogilany, Siepraw, Świątniki Górne! Kliknij Lubię to! poniżej!

W niedzielę 11 sierpnia, do Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych przyszedł 50-latek, który poinformował policjantów o rozboju dokonanym na jego szkodę. Całe zajście natomiast miało miejsce trzy dni wcześniej w gminie Świątniki Górne. Tego dnia, późnym wieczorem, pokrzywdzony zmierzał pieszo drogą szutrową w kierunku swojego domu. W pewnym momencie zza krzaków wyskoczył młody mężczyzna i zaatakował 50-latka uderzając go pięścią w twarz i powalając na ziemie, po czym usiadł na nim i zaczął go dusić. Napastnik zabrał mężczyźnie 900 zł po czym zagroził 50-latkowi pozbawieniem życia, w przypadku, gdy ten poinformuje o całym zajściu Policję.

Już następnego dnia, po tym jak pokrzywdzony zgłosił sprawę na komisariacie, mundurowi zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec gminy Świątniki Górne.

Podejrzany usłyszał zarzut dokonania rozboju (art. 280 § 1 kk) i używania groźby w celu wywarcia wpływu na uczestnika postępowania (art. 245 kk). Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 12 lat więzienia.

W poniedziałek 12 sierpnia, sąd zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na trzy miesiące.

Źródło: http://malopolska.policja.gov.pl


Komentuj teraz:


Masz ciekawą informację, wiadomość, organizujesz wydarzenie? Napisz do nas: [email protected]