Awaria wody w Mogilanach – podstawione zostaną beczkowozy, woda wraca do kranów

Awaria wody w Mogilanach – podstawione zostaną beczkowozy, woda wraca do kranów

Zdjęcie poglądowe / Fot. Pixabay

Od wczorajszych godzin wieczornych spora część mieszkańców Mogilan nie ma ponownie wody z wodociągu gminnego w domu.

Powodem najprawdopodobniej jest zwiększone zużycie i niewystarczająca wielkość zbiornika – przypomnijmy już w tygodniu Gmina Mogilany apelowała o oszczędność w korzystaniu z wody z wodociągu.


Aktualizacja 09:45: Urząd Gminy Mogilany informuje, że około godziny 11:00 zostaną udostępnione beczkowozy:

  • Libertów: skrzyżowanie ul. Jana Pawła II i ul. Południowej,
  • Konary: pod świetlicą wiejską,
  • Włosań: pod remizą strażacką

Bardzo prosimy o zgłaszanie awarii/braku wody do sołtysów – beczkowozy będą przesuwane w miejsca braku wody.


Aktualizacja 09:32: Mieszkańcy potwierdzają – woda zaczęła wracać – informacje z grupy na Facebooku: Mogilany (nieoficjalne forum)


Aktualizacja 08:22: Woda bedzie wlaczona za 30 min. Do kranow wroci stopniowo w zaleznosci od miejsca” – napisało Sołectwo Mogilany na Facebooku


Wody zabrakło najwyraźniej wcześniej niż się spodziewano – wczoraj wieczór na swojej stronie na Facebooku Sołectwo Mogilany poinformowało: “Zbiornik jest niemal pusty. Woda zakręcona. Wróci rano o ile zbiornik znowu się napełni.

Mieszkańcy informują na Facebookowej grupie Grupa Mogilany (nieoficjalne forum), o problemach m.in. tutaj: Konary ul. Świątnicka, Włosań ul. Świątnicka, Podedworze Mogilany,Osiedlowa Mogilany, Libertów ul. Wesoła, Gaj ul. Pogórze, Libertów Jana Pawła, Łobzowska Mogilany, Brzyczyna.

Zapraszamy do zapisania się do grupy Grupa Mogilany (nieoficjalne forum na Facebooku), gdzie komentowana jest bieżąca aktualna sytuacja.

Kiedy woda wróci do domów mieszkańców Mogilan i okolicznych miejscowości? Około 9:00 woda zostanie włączona, do mieszkańców będzie wracać stopniowo (zależnie od miejsca) – informuje Sołectwo Mogilany na Facebooku

Źródło: Grupa Mogilany (nieoficjalne forum na Facebooku), Sołectwo Mogilany Facebook


Komentuj teraz:


Masz ciekawą informację, wiadomość, organizujesz wydarzenie? Napisz do nas: [email protected]