Nie ma drugiego potwierdzonego przypadku koronawirusa w gminie Świątniki Górne

Nie ma drugiego potwierdzonego przypadku koronawirusa w gminie Świątniki Górne

Zdjęcie poglądowe / Fot. Pixabay

Na chwilę obecną (wieczór 25.03) w gminie Świątniki Górne nie ma potwierdzonego drugiego przypadku zachorowania na koronawirusa. Poprzednie informacje o dwóch przypadkach  zostały podane błędnie, informacja została skorygowana przez Starostwo Powiatowe w Krakowie.

mapa została skorygowana po konsultacji z Małopolskim Urzędem Wojewódzkim. Okazało się, że osoba chora z gminy Świątniki Górne została błędnie policzona podwójnie. Wobec tego według aktualnych danych z terenu powiatu krakowskiego pochodzą trzy osoby chore na Covid-19. I niech tak pozostanie jak najdłużej.” – informuje na swojej facebookowej stronie Powiat Krakowski

Źródło: Powiat Krakowski Facebook

Aktualna mapa zachorowań / Źródło: Powiat Krakowski Facebook

Jest drugi potwierdzony przypadek koronawirusa w gminie Świątniki Górne, jak informuje na swojej facebookowej stronie Urząd Miasta i Gminy Świątniki Górne, otrzymano informację o kolejnym pozytywnym wyniku testu mieszkańca/nki gminy Świątniki Górne.

Właśnie otrzymałam wiadomość o drugim potwierdzonym przypadku wirusa SARS-CoV-2 (koronawirus). Jest to osoba z bliskiego kontaktu pierwszego zarażonego.” – informuje Urząd MiG na Facebooku.

Newsletter Bliskomnie.pl

Przypomnijmy – wczoraj (poniedziałek, 23.03) poinformowano o pierwszym chorym u którego test na koronawirusa dał wynik pozytywny.

Według informacji otrzymanych z Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego domownicy zarażonych zostali objęci kwarantanną. Dalsze działania w sprawie prowadzi Inspektorat Sanitarny.

Źródło: Urząd Miasta i Gminy Świątniki Górne / Facebook


Komentuj teraz:


Masz ciekawą informację, wiadomość, organizujesz wydarzenie? Napisz do nas: [email protected]