Dzień dawcy szpiku w Zakliczynie już w niedzielę 7 lipca!

Dzień dawcy szpiku w Zakliczynie już w niedzielę 7 lipca!

Karolinka z Zakliczyna / Źródło: siepraw.pl

Dla 8-letniej Karolinki z Zakliczyna zorganizowany zostanie w niedzielę 7 lipca 2019 r. w Szkole Podstawowej w Zakliczynie w godzinach od 16:00 do 21:00 odbędzie się Dzień Dawcy Szpiku Kostnego.

Karolinka szuka bliźniaka genetycznego. Już po raz trzeci zachorowała na ostrą białaczkę limfoblastyczną, teraz jedynym ratunkiem jest przeszczep.

W niedzielę będzie można zarejestrować się w bazie DKMS jako potencjalny dawca. Każda zdrowa osoba mieszcząca się w przedziale wiekowym od 18-ego do 55-ego roku życia może się zarejestrować. Dajesz tym szansę powrotu do zdrowia chorym na nowotwory krwi.

Karolinka ma prawie 8 lat. W 2013 roku po raz pierwszy zachorowała na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Kilka miesięcy szpitalnego leczenia przyniosło pozytywne efekty, jednak nie na długo. Choroba powróciła w 2017 roku ze zdwojoną siłą. Po długim pobycie w szpitalu, ciężkiej chemioterapii Karolinka wróciła do domu.
Pod koniec czerwca białaczka wróciła po raz trzeci.

Przed Karolinką kolejne, wielkie starcie z okrutną chorobą. Po odbyciu chemioterapii oraz leczenia przeciwciałami, kolejnym krokiem jest przeszczep szpiku kostnego.
Mamy nadzieję, że przeszczep da naszej córeczce całkowity powrót do zdrowia.
Prosimy o rejestrowane się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego.

Nie zwlekaj z rejestracją! Pomóż chorym na nowotwory krwi.

Źródło: Siepraw.pl


Komentuj teraz:


Masz ciekawą informację, wiadomość, organizujesz wydarzenie? Napisz do nas: [email protected]