Epidemia koronawirusa w regionie – Świątniki Górne, Mogilany, Siepraw [NA ŻYWO]

Epidemia koronawirusa w regionie – Świątniki Górne, Mogilany, Siepraw [NA ŻYWO]

Zdjęcie poglądowe / Fot. Pixabay

W artykule przedstawiamy bieżące informacje na temat sytuacji związanej z koronawirusem w naszym regionie Świątniki Górne, Mogilany, Siepraw

Artykuł będzie aktualizowany na bieżąco. Zachęcamy do kontaktu instytucje / organizacje / placówki do przesyłania istotnych informacji na adres: [email protected]

Newsletter Bliskomnie.pl

Informacje z poniedziałku 23 marca 2020:

23.03 11:00 – Pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa u osoby zamieszkałej w Gminie Świątniki Górne. W poniedziałkowe przedpołudnie do wiadomości publicznej podano informację o pozytywnym wyniku testu na obecność koronawirusa. Czytaj więcej >>


Informacje z niedzieli 15 marca 2020:

15.03 18:20 – Świątniki Górne: Od najbliższego poniedziałku, tj. 16 marca 2020 r., budynek Urzędu Miasta i Gminy Świątniki Górne będzie zamknięty dla bezpośredniej obsługi petenta i dostępny wyłącznie dla pracowników. Nie będzie również możliwości dokonywania płatności w kasie Urzędu. Prosimy, by załatwianie wszelkich spraw urzędowych odłożyć w czasie. Z urzędnikami można się także kontaktować się za pośrednictwem Internetu lub telefonicznie. Wszelkie dokumenty i wnioski do Urzędu można złożyć elektronicznie lub poprzez wrzucenie ich do specjalnego pojemnika umieszczonego przy wejściu do urzędu. Wyjątkiem będzie załatwianie formalności związanych z rejestracją zgonów. W tych sprawach pracownicy Urzędu Stanu Cywilnego przyjmować będą osobiście po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym nr 12/2704-030 lub 060 wew. 23 i 24.


15.03 15:48 – Mogilany: Od jutra (16.03) UG Mogilany rozpoczyna pracę w trybie wewnętrznym. Oznacza to, że budynek Urzędu Gminy będzie zamknięty dla bezpośredniej obsługi petenta i dostępny wyłącznie dla pracowników. Urząd prosi, by załatwianie wszelkich spraw urzędowych odłożyć w czasie. Z pracownikami urzędu można będzie kontaktować się za pośrednictwem Internetu lub telefonicznie. Wszelkie podania i dokumenty do Urzędu można złożyć elektronicznie (profil e-puap lub za pomocą emaila) lub poprzez wrzucenie ich do specjalnego pojemnika umieszczonego przy windzie na parterze – wejście od strony parku cz. A budynku. Wyjątkiem będzie załatwianie formalności związanych z rejestracją zgonów. W tych sprawach pracownicy Urzędu Stanu Cywilnego przyjmować będą osobiście po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym nr 12 270 18 53, 537 970 103. Godziny pracy Urzędu pozostają bez zmian.


Informacje z soboty 14 marca 2020:

14.03 07:02 – Mogilany: SPZOZ Mogilany: Pacjenci powinni unikać osobistych wizyt w SPZOZ w Mogilanach. We wszystkich sprawach prosimy o kontakt telefoniczny z rejestracją tel. 12 277 71 70 lub 500 340 607. Pacjenci zostaną umówieni na TELEPORADĘ przez telefon, podczas której lekarz zadecyduje, czy konieczna będzie osobista wizyta w SPZOZ w Mogilanach. Recepty prosimy zamawiać telefonicznie lub wysyłając mail na adres [email protected] – po odbiór kodu umożliwiającego realizację recepty prosimy o kontakt telefoniczny z rejestracją


14.03 06:48 – Mogilany: Odczyty wodomierzy na terenie Gminy Mogilany zostają wstrzymane. Bardzo prosimy o podawanie stanu licznika poprzez kontakt telefoniczny do inkasenta 535 004 172 lub drogą mailową ([email protected])


Informacje z piątku 13 marca 2020:

13.03 11:02 – W związku z zamknięciem oddziału banku Pekao od dnia 16.03 do 27.03 w kasie Urzędu Miasta i Gminy nie będzie możliwe dokonywanie wpłat gotówkowych. Płatność wyłącznie za pomocą kart płatniczych.


13.03 08:21 – Świątniki Górne: odczyty wodomierzy na terenie gminy zostają wstrzymane, podawanie stanu licznika poprzez kontakt telefoniczny (12 270 40 30 wew. 14 lub 27) lub drogą mailową ([email protected])


13.03 08:10 – W najbliższym otoczeniu; Od poniedziałku szpital w Myślenicach zawiesza planowe przyjęcia na oddziały i do większości poradni


Informacje z czwartku 12 marca 2020:

12.03 15:21 – Mogilany: GOPS informuje, że zawiesza się działalność Klubu Senior+ działającego w Mogilanach w budynku OSP


12.03 12:24 – W najbliższym otoczeniu; w szpitalu w Myślenicach hospitalizowanych jest czterech pacjentów z podejrzeniem wirusa – jeden z wyników jest ujemny, pozostałe trzy próbki zostały wysłane do badania


12.03 10:24 – Mogilany : Sołectwo Mogilany informuje: W tym kwartale nie będzie osobistego pobierania podatku od gruntów i nieruchomości. Wpłaty należy kierować na konto Urzędu Gminy Mogilany do 15.03


12.03 09:15 – Świątniki Górne : Urząd Miasta i Gminy zwraca się z apelem o ograniczenie wizyt w UMiG jak i jednostkach organizacyjnych. W sprawach bieżących i niewymagających osobistego udziału prosimy o kontakt telefoniczny lub za pomocą e-maila z pracownikami Urzędu. Spis kontaktowych do pracowników Urzędu. Przypomina, że istnieje możliwość załatwienia wielu spraw przez profil e-puap.


 

Informacje ze środy 11 marca 2020:

11.03 16:29 – Mogilany : Przychodnia NZOZ Serce Sercu – Wizyty związane z wypisywaniem recept, zaświadczeń, zwolnień lekarskich będą realizowane wyłącznie telefonicznie. Pacjenci z infekcjami proszeni są o telefoniczne przełożenie badań diagnostycznych (USG, RTG), badań laboratoryjnych oraz wizyt u lekarzy specjalistów. Osoby, których stan zdrowia nie wymaga konsultacji proszeni są o nieprzychodzenie do przychodni. Więcej informacji tutaj.


11.03 15:13 – Świątniki Górne : Wyjątkowo w dniach 12-13.03.2020 w szkołach i przedszkolach prowadzone będą zajęcia opiekuńcze tylko dla dzieci, które nie mają zapewnionej opieki w domu. W tych dniach stołówka nie będzie czynna, dziecom należy zapewnić prowiant z domu. Więcej informacji tutaj.


11.03 14:43 – Siepraw: “Zgodnie z zaleceniami Rządu RP zostaje ograniczona działalność szkół, przedszkoli, Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieprawiu. […] Apelujemy aby w ciągu 2 tygodni ograniczyć spotkania w większym gronie, przemieszczania się komunikacją publiczną, zawiesić udział w zajęciach dodatkowych dla dzieci i młodzież, czy wizyt w restauracjach i klubach. […] W miarę możliwości prosimy o załatwianie spraw w Urzędzie Gminy Siepraw z wykorzystaniem komunikacji elektronicznej i telefonicznej.” Więcej informacji tutaj.


11.03 14:30 – Mogilany: Urząd Gminy Mogilany zwraca się z prośbą o ograniczenie wizyt w Urzędzie do niezbędnych. Informujemy jednocześnie, że istnieje możliwość załatwienia wielu spraw przez profil e-puap, lub za pomocą e-maila. Informuje również, że od chwili obecnej otwarte będzie wyłącznie główne wejście do Urzędu Gminy tj. od strony parku obok windy. Więcej informacji tutaj.


11.03 13:49 – Siepraw: Zajęcia w Domu Kultury i Hali Sportowej do dnia 15 marca odbywają się według ustalonego grafiku. Od 16 marca do 29 marca (2 tygodnie) zajęcia oraz wynajem popołudniowy hali sportowej zostają odwołane. Dalsze informacje dotyczące zajęć będą podawane na bieżąco. Na dzień dzisiejszy (11.03) konkurs palm odbędzie się w ustalonym terminie. Składanie prac konkursowych w Domu Kultury w terminie 30, 31 marca od 8.00 do 15.00.


11.03 13:48 – Świątniki Górne: Zawieszone zostało działanie Klubu Senior+ w Ochojnie.


11.03 12:28 – Przedszkole Samorządowe nr 2 w Świątnikach Górnych: “Po spotkaniu pani dyrektor z Burmistrz Miasta i Gminy Świątniki Górne wydamy oficjalny komunikat w sprawie dalszego funkcjonowania Przedszkola w związku z sytuacją związaną z koronawirusem. Sytuacja jest bardzo dynamiczna, prosimy śledzić aplikację INSO, Naszą stronę internetową lub Facebook.” – Informuje przedszkole na swojej stonie na Facebooku.


11.03 12:06 – Kilka punktów usługowych z regionu (Świątniki Górne, Mogilany, Siepraw) prosi o odpowiedzialne zachowanie i przekładanie umówionych wizyt w przypadku gdy w ostatnich 14 dniach osoba powróciła z terenów objętych zasięgiem epidemii, lub miała styczność z inną osobą, która może być potencjalnie zagrożona. Zachęcamy do sprawdzania stron placówek w mediach społecznościowych.


11.03 11:52 – Centrum Kultury w Świątnikach Górnych: “Wszystkie zajęcia odbywające się w Centrum Kultury w Świątnikach Górnych, Starej Szkole we Wrząsowicach, w Klubie Młodzieżowym w Rzeszotarach oraz we wszystkich Szkołach są zawieszone do odwołania”


11.03 10:50 – Rząd podjął decyzję o zamknięciu od poniedziałku (16.03) wszystkich szkół, przedszkoli i uczelni wyższych. W czwartek i w piątek placówki będą otwarte, aby rodzice mogli przygotować się do sytuacji jednak w tych dniach nie będą prowadzone działania edukacyjne.


11.03 10:10 – W myślenickim szpitalu przebywa pacjent z podejrzeniem koronawirusa, dzisiaj wynik badania okazał się negatywny.


11.03 09:13 – Odwołany został Dzień Otwartych Drzwi w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Świątnikach Górnych, Bruchnalskiego 35


11.03 08:57 – GOK Mogilany: “W związku z wystąpieniem na terenie Polski koronawirusa, prosimy wszystkich rodziców, których dzieci ostatnio wróciły z zagranicy, aby ze względów bezpieczeństwa (pomimo braku objawów chorobowych) nie przysylali przez dwa tygodnie (od powrotu) dzieci na zajęcia do GOK-u.
Za ten okres przysługuje zwolnienie z opłat pod warunkiem zgłoszenia tego faktu pracownikowi GOK-u.”


10.03 10:10 – SPZOZ w Mogilanach zwraca się z prośbą do pacjentów, aby w przypadku przybycia z kraju transmisji wirusa lub kraju szerzenia się wirusa unikali osobistej wizyty w Ośrodku Zdrowia. SPZOZ w Mogilanach w takich przypadkach zaleca Teleporadę. Szczegółowe informacje tutaj.


Komentuj teraz:


Masz ciekawą informację, wiadomość, organizujesz wydarzenie? Napisz do nas: [email protected]