Mamo miałam wypadek, potrąciłam! Kobieta nie żyje …

Mamo miałam wypadek, potrąciłam! Kobieta nie żyje …

Zdjęcie poglądowe / Fot. Pixabay

… od takich słów zazwyczaj rozpoczyna się rozmowa telefoniczna, której celem jest próba wyłudzenia pieniędzy od rozmówcy.

Okazuje się, że tego typu oszustwa pojawiły się w naszym najbliższym rejonie – wczoraj wieczorem na naszej facebookowej stronie Bliskomnie.pl napisała do nas Pani Katarzyna, która miała styczność z tego typu rozmową telefoniczną.

Do młodych osób kieruję prośbę by wytłumaczyli starszym domownikom by nie wierzyli w takie telefony i w pierwszej kolejności rozłączyć się i zadzwonić do swoich najbliższych.” – pisze Pani Katarzyna.

Rozmowa zazwyczaj kończy się próbą wyłudzenia pieniędzy. Mechanizm oszustwa jest podobny do innych popularnych jak “wyłudzenie na wnuczka, policjanta itp. Policja w takich sytuacjach sugeruje zachowanie czujności i ostrożności.

Szczególnie narażone na tego typu rozmowy telefoniczne mogą być osoby starsze posiadające numery stacjonarne. Oszuści często posiłkują się starymi wydaniami książek telefonicznych.

Policja przypomina i ostrzega: “W przypadku otrzymania telefonu z prośbą o przekazanie pieniędzy od osoby podającej się za krewnego czy policjanta możemy być pewni, że rozmawiamy z oszustem! Policjanci nigdy nie informują telefonicznie o swoich działaniach i nigdy nie proszą o przekazywanie pieniędzy. Apelujemy również do młodszych członków rodzin, by rozmawiali o tego typu zagrożeniach ze swoimi dziadkami i babciami. Takie działania mogą ich uchodzić przed stratą znacznej ilości gotówki.”

Pani Katarzynie dziękujemy za przesłanie ostrzeżenia.


Komentuj teraz:


Masz ciekawą informację, wiadomość, organizujesz wydarzenie? Napisz do nas: [email protected]