Odcinkowy pomiar prędkości Mogilany-Libertów na zakopiance coraz bliżej

Odcinkowy pomiar prędkości Mogilany-Libertów na zakopiance coraz bliżej

Ocinkowy pomiar prędkości, zdjęcie poglądowe / Fot. Pixabay

Po przeprowadzeniu analizy bezpieczeństwa drogowego na zakopiance na odcinku Mogilany-Libertów przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego w 2018 r. odcinek ten został wpisany do wykazu wniosków o instalację urządzeń rejestrujących.

W świetle pisma przedstawionego przez GITD do radnego gminy Mogilany, jest wysoce prawdopodobne, że w przyszłości właśnie na tym odcinku zainstalowane zostaną urządzenia monitorujące.

Przypomnijmy czym jest odcinkowy pomiar prędkości – “Odcinkowy pomiar prędkości (w skrócie OPP) – system służący do rejestrowania przekroczenia dopuszczalnej prędkości pojazdów na kontrolowanym odcinku drogi. W przeciwieństwie do fotoradaru, nie mierzy prędkości w kontrolowanym punkcie, ale sprawdza średnią prędkość na wyznaczonym odcinku. Na początku i końcu kontrolowanego odcinka ustawione są aparaty fotograficzne lub kamery rejestrujące wszystkie pojazdy. System automatycznie odczytuje numery rejestracyjne i oblicza czas przejazdu pomiędzy sprawdzanymi punktami. Na jego podstawie obliczana jest średnia prędkość. Jeśli jest wyższa od dozwolonej, kierowca otrzymuje mandat na takiej samej zasadzie jak w przypadku zdjęcia z fotoradaru. […]” / Źródło: Wikipedia

Szanowni Państwo, informuję że na Państwa wnioski zwróciłem się do GITD oraz Ministerstwa Infrastruktury o możliwości…

Opublikowany przez Jerzy Przeworski Czwartek, 26 września 2019

Źródło: Radny Gminy Mogilany Jerzy Przeworski, Sołectwo Mogilany


Komentuj teraz:


Masz ciekawą informację, wiadomość, organizujesz wydarzenie? Napisz do nas: [email protected]