Świątniki Górne: Wstrzymaj się ze złożeniem deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami. Będą zmiany!

Świątniki Górne: Wstrzymaj się ze złożeniem deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami. Będą zmiany!

Zdjęcie poglądowe / Fot. Pixabay

UMIG Świątniki Górne, zapowiada zmiany ws. wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami oraz w sprawie metody ustalania stawki. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie Urzędu Miasta i Gminy na Facebooku:

“Urząd Miasta i Gminy Świątniki Górne zwraca się z uprzejmą prośbą do Mieszkańców o wstrzymanie się ze składaniem deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi z uwagi na konieczność wprowadzenia zmiany uchwały w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami oraz ustalenia stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie gminy.

W związku z powyższym w najbliższy poniedziałek odbędzie się spotkanie Burmistrza wraz z Radnymi, na którym zostaną omówione i ustalone nowe metody i stawki naliczania opłat za gospodarowanie odpadami.

Informujemy, że konieczność zmiany uchwały jest spowodowana zastrzeżeniami Regionalnej Izby Obrachunkowej co do ww. uchwały w kwestii zróżnicowania stawek opłaty (przedziały zużycia wody oraz odpowiadające im stawki).

Nowe wzory deklaracji będą dostarczane po podjęciu przez Radę Miejską uchwały w wyżej wymienionym zakresie.”

Newsletter Bliskomnie.pl

Źródło: Miasto i Gmina Świątniki Górne / Facebook


Komentuj teraz:


Masz ciekawą informację, wiadomość, organizujesz wydarzenie? Napisz do nas: [email protected]