Naukobus w lipcu w Rzeszotarach

Naukobus w lipcu w Rzeszotarach

Na ciekawe, atrakcyjne i naukowe wydarzenie zapraszamy do Rzeszotar. Już na początku lipca do Szkoły Podstawowej w Rzeszotarach dotrze Naukobus – Stacje badawcze Centrum Nauki Kopernik. Naukobus to uczenie się przez eksperymentowanie.

Projekt przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych, mile widziane będą dzieci z terenu Gminy Świątniki Górne i okolic. Udział w wydarzeniach jest całkowicie bezpłatny, nie są konieczne wcześniejsze zapisy. Naukobus odwiedzi Rzeszotary w poniedziałek 8 lipca w godz. 10-18, i wtorek 9 lipca w godz. 8-14.

Naukobus – 20 mobilnych, interaktywnych eksponatów angażujących, doświadczeni edukatorzy i 2 samochody – znów ruszają do szkół w całym kraju!

Każda wizyta Naukobusu trwa 2 dni (w Rzeszotarach będzie to poniedziałek 8 lipca w godz. 10-18, i wtorek 9 lipca w godz. 8-14). W tym czasie eksponaty są rozstawione w szkole, a uczniowie, mogą z nich korzystać przez 6 godzin dziennie. Samodzielne eksperymentowanie to doskonała metoda poznawania świata, a edukatorzy dodatkowo objaśniają działanie eksponatów i pomagają zrozumieć prezentowane zjawiska z dziedziny fizyki, biologii i matematyki. Siedząc na wirującym krześle można doświadczyć, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu, trójwymiarowy model ludzkiego ciała uczy tego, jak jesteśmy zbudowani, a łamigłówki to znakomity trening dla mózgu. Uczniowie otrzymują także „Poradnik młodego naukowca” z doświadczeniami, które mogą przeprowadzić w domu.

Projekt Naukobus realizowany jest przez Centrum Nauki Kopernik wraz z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego i polega na przygotowaniu stacji badawczych dla dzieci.


Komentuj teraz:


Masz ciekawą informację, wiadomość, organizujesz wydarzenie? Napisz do nas: [email protected]